Red5 Carbon Fiber

Karbon Fiber Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Karbon Fiber ya da Karbon Elyaf, 40 yıllık bir gelişim süreci sonucunda pek çok alanda kendine yer bulmuştur. Karbon Fiber, uzun yıllardır; otomotiv, uzay ve havacılık sektörü gibi birçok sektörde kullanılmaktadır. Son yıllarda üretim maliyetinin düşmesiyle birlikte daha fazla alanda kullanılmaya başlandı buna örnek olarak Arçelik’in buzdolabı üretiminde kullanması gösterilebilir.

Karbon fiber, çelikten 4.5 kat hafif olmasına rağmen 3 kat daha mukavemetlidir. Bu özelliği sayesinde birçok sektörde kullanılmaya başlanmıştır. Spor otomobillerin şase ve birçok parçasında kullanılan karbon, daha hafif ama daha sağlam otomobil üretmek için en iyi malzeme olarak gösteriliyor.

Karbon Fiber Özellikleri

Karbon Fiber, kullanılan hammadde ve üretim aşamalarına göre farklılık göstermektedir. Karbon Fiber, sınıflandırılması yapılırken bu özellikler dikkate alınarak sınıflandırılır. Karbon Fiberin üretiminde; orlon, naylon, katran ve diğer kimyasallar kullanılmaktadır.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bugün Özel Teklif Alın

Ekvator araç kaplama, müşteri memnuniyetini prensip olarak benimsemiş ilk açıldığı günden itibaren hizmet etmeye devam etmektedir. Bulunduğumuz sektör içerisinde referans model alınan bir firma olabilmek ise gelecek ile ilgili en önemli planlarımızdandır.